Zastosowanie produktów WATEReasy

Kliknij pomieszczenie na ilustracji by dopasować produkt

Gdzie stosuje się te urządzenia?

Pomporozdrabniacze WATEReasy stosowane są wszędzie tam, gdzie warunki budowlano-techniczne uniemożliwiają grawitacyjne odprowadzanie ścieków np. z łazienki lub zlewozmywaka w kuchni z powodu braku kanalizacji, położenia jej za wysoko (np. w stosunku do piwnicy) lub za daleko (np. pion kanalizacyjny po drugiej stronie budynku lub w pomieszczeniu obok).

Pomporozdrabniacze WATEReasy stosowane są już od ponad 30 lat i dowiodły w tym czasie swojej przydatności, czyniąc firmę WATEReasy wiodącym producentem tych urządzeń.

Typowymi zastosowaniami pomporozdrabniaczy WATEReasy są toalety dla gości, dodatkowe łazienki (na przykład w pokojach gościnnych, pod schodami itp.), adaptacja piwnic, strychów do celów mieszkalnych, podnoszenie standardów gospodarstw agroturystycznych domków letniskowych, ogródków działkowych i kempingów.

WATEReasy - linia produktów składająca się z pięciu urządzeń:

  • WATEReasy 1 - pomporozdrabnicz do WC (opcja umywalka)
  • WATEReasy 3 - pomporozdrabniacz do kompletnej łazienki z WC
  • WATEReasy 4 - pompa do kompletnej łazienki (bez WC) i kuchni w gospodarstwie domowym
  • WATEReasy 5 - pomporozdrabniacz wmontowany w miskę ustępową WC z systemem tłoczenia i rozdrabniania

Linia produktów WATEReasy wychodzi na przeciw oczekiwaniom użytkowników: produkty te są niezawodne, trwałe i niedrogie. Producent udziela 2-letniej gwarancji i serwis pogwarancyjny na terenie Polski.

Produkty WATEReasy są wykonane z materiałów o wysokiej jakości. Ich produkcja odbywa się przy ustawicznej, dokładnej kontroli jakości w zakładach WATEReasy posiadających certyfikaty ISO.

schemat prezentujący zastosowania produktów WATEReasy

Powyższe ilustracje stanowią przykłady możliwości przyłączenia różnych urządzeń płuczkowych do tłoczenia ścieków. Jeżeli w tabeli nie znajdą Państwo konkretnego rozwiązania projektu renowacyjnego, to prosimy zwrócić się do naszego personelu poprzez infolinię.

Zasada działania

schemat pokazujący główne elementy pomporozdrabniacza

  1. Przyłącze do sedesu (wlot fekaliów)
  2. Wlot prysznica, wanny, umywalki lub bidetu
  3. Cierny system wykonany ze stali szlachetnej

  4. Silnik
  5. Komora pompy
  6. Wlot umywalki lub bidetu
  7. Zbiornik
  8. Zawór wylotowy z zaworem zwrotnym

Ścieki, fekalia, odpadki doprowadzone są do pomporozdrabniacza poprzez wloty (1), (2), (6) - zależnie od produktu i jego zastosowania, następnie trafiają do hermetycznego zbiornika (7).

Kiedy zbiornik wypełni się produkty WATEReasy rozdrabniają spłukiwane fekalia oraz papier toaletowy poprzez specjalnie skonstruowany cierny system wykonany ze stali szlachetnej(3). Po mechanicznym rozdrobnieniu, substancje rozpuszczone w wodzie przemieszczane są do komory pompy.

Rozdrobnione fekalia i papier toaletowy oraz ścieki zostają wypompowane przez zawór (8). Rozpoczęcie oraz zakończenie funkcji pompowania i rozdrabniania regulowane jest stanem (poziomem) wody (ścieków) w zbiorniku (7) urządzenia.

START - woda dopływająca do urządzenia z WC lub innych urządzeń sanitarnych, bądź urządzeń gospodarstwa domowego uruchamia pomporozdrabniacz.

STOP - po opróżnieniu komory pomporozdrabniacza do poziomu wody resztkowej, urządzenie automatycznie się wyłącza

Zamiast stosowania w toaletach rur o średnicy 100mm by wypompować ścieki, teraz wystarczy cienka rurka o średnicy 28 lub 32mm!